Zelený lněný povlak na polštář – recenze Linen Tales, velikost 45 x 45 cm

Aby si přírodní len zachoval svou prvotřídní kvalitu i přes nesčetná praní, pečujte o něj s láskou a odmění se vám hebkým dotekem.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak pečovat o svůj domov a zároveň o planetu? Jeden způsob je sázet na přírodní materiály jako len. Len se získává z lnu setého, který patří k nejstarším kulturním rostlinám na světě. Využití lnu se datuje až do 8. tisíciletí před naším letopočtem. Lnička, která je tkaná z lnu, byla oblíbeným materiálem již v době starověkého Egypta.

Praní v pračce

Při prvních praních používejte nižší teploty a oddělte od ostatních barev.

Zelený lněný povlak na polštář od značky Linen Tales je precizně vyrobený z prémiového belgického lnu. S ohledem na péči o tuto cennou surovinu, je důležité dbát na správnou údržbu a praní. Při prvních praních je vhodné použít nižší teploty, aby se materiál lépe udržel a neuvolnily se z něj barvy. Navíc se zelený povlak na polštář doporučuje prát odděleně od ostatních barev.

Následně jsou ideální teploty 40 °C, při odolných skvrnách 60 °C. Vlákna se ve vyšší teplotě rozvolní a nečistoty se snáz odstraní.

Pokud máte pocit, že potřebujete povlak na polštář vyprat při vyšší teplotě, dejte pozor na to, abyste nepřekročili hranici 60 °C. Len se může vysušit, ztratit vlhkost a způsobit tak narušení jeho strukt

Příspěvek byl publikován v rubrice Vibro Station a jeho autorem je Vibro Station. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.